Arkeos

ARKEO'S VE ARK OF CRAFTS'TAN İKİ YENİ KOLEKSİYON

ARKEO’S olarak, arkeolojik değerlerimizi tanıtmak ve arkeoloji alanındaki farkındalığı arttırmak üzere Ark of Crafts ile bir araya geldik ve yepyeni iki koleksiyon hazırladık. İstanbul Arkeoloji Müzeleri koleksiyonlarında yer alan eserlerden aldığımız ilhamla, iki farklı temada hazırladığımız 2016-2017 koleksiyonumuz için altı değerli sanatçı ile çalıştık. Koleksiyonlardaki tüm ürünler sanatçılarımız tarafından modern insanın kullanımına yönelik olarak tasarlandı ve tamamı elde üretildi.

“İstanbul’un 400.000 Yılı” koleksiyonu ile 400.000 yıl önce Küçükçekmece Gölü’nün yaklaşık 1,5 km kuzeyinde yer alan Yarımburgaz Mağarası buluntularından esinlenilerek ilk İstanbullulara selam ediyoruz.

İnsanın en eski inançlarından biri olan ve günümüzde de devam eden “kem gözden korunma” ritüellerinden yola çıkarak hazırladığımız “Göz” koleksiyonu için ise, İstanbul Arkeoloji Müzeleri koleksiyonlarından MÖ 7. yüzyıla tarihlenen göz şeklinde adak levhasından ilham aldık.

ARKEO’S / Ark of Crafts “İstanbul’un 400.000 Yılı” ve “Göz” koleksiyonlarından satın alacağınız her ürün ile, “Arkeoloji Müzelerini Sevenler Derneği”nin çalışmalarını destekleyebilirsiniz.
Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Kataloğumuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://arkeos.org/ARKEOS%20ArkofCrafts%202016%202017%20KATA…